3D spausdinimas: kokie yra šio pasirinkimo privalumai ir kaip išsirinkti tinkamiausią spausdintuvą?

3D spausdinimas

3D spausdinimas: kokie yra šio pasirinkimo privalumai ir kaip išsirinkti tinkamiausią spausdintuvą?

Įvairios technologijos mūsų gyvenime šiandien užima vis daugiau ir daugiau vietos, suteikia puikių galimybių. Viena iš jų yra 3D spausdinimas, kuris, lyginant su kitomis technologijomis, turi puikių pranašumų. Kokių?

Trumpesnis spausdinimo laiko tarpas

Puikiai visi žino posakį, kad laikas – pinigai. Ir iš tiesų, nors tai svarbu kone visose gyvenimo situacijose, verta akcentuoti, kad laiko svarba išauga dar labiau, kuomet kalbame apie gamybos įmonės ir apie tai, kiek vienetų kokio nors produkto galima pagaminti per tam tikrą laiko tarpą.

Dažnu atveju reikia mažiau žmogiškųjų išteklių

Ne paslaptis, kad 3D spausdinimas gali būti pritaikomas labai įvairiais atvejais, tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad dažnai būtent dėl šios technologijos, galima naudoti kur kas mažiau žmogiškųjų išteklių. Tai reiškia, kad kai darbui atlikti yra naudojamas 3D spausdinimas, galima atsisakyti papildomų darbo rankų ir sutaupyti.

Šiai technologijai įmanoma tai, ko negalima padaryti įprastais būdais

Dar svarbu paminėti, jog 3D technologija dažnai leidžia įgyvendinti tuos tikslus, kurių negalima išgauti tradiciniais būdais.

Galima atsisakyti kitų įrengimų

Verta akcentuoti ir tai, kad 3D spausdinimas dažnu atveju leidžia išvengti ir kitų įrengimų naudojimo. Taigi, galimybė atsisakyti kitų įrenginių naudojimo, gali ženkliai sumažinti įmonės išlaidas.

Išvengiama gedimų

Nereikia pamiršti, kad visur, kur egzistuoja įvairūs įregimai bei gamyba, neišvengiama ir įvairių gedimų. Ir nors kilusios problemos yra išsprendžiamos, bene labiausiai liūdina tai, jog tam tikrą laiko tarpą negalima tęsti darbų, todėl patiriama nuostolių. 3D technologija džiugina tuo, jog gedimų yra beveik visiškai išvengiama, todėl nelieka rizikos, jog teks patirti nuostolių.

Apibendrinant galima daryti išvadą, kad 3D spausdinimas yra iš tiesų puikus pasirinkimas dėl įvairių veiksnių, tačiau visus juos vienija bendras vardiklis – ši technologija leidžia sutaupyti. Viskas todėl, kad reikia kur kas mažiau žmogiškųjų išteklių, o dažnu atveju ir įrengimų; be to, taupomas laikas, kuris tiesiogiai yra susijęs ir su pinigų taupymu.

Nors 3D spausdinimas apima labai daug įvairių variantų, ši technologija ypač praverčia kuriant firminį stilių. Būtent todėl vis dažniau investuojama į 3D spausdintuvus. Nors jie vis dar prilyginami naujovei, šiandien kiekvienam pravartu turėti žinių apie tai, kaip išsirinkti tinkamą 3D spausdintuvą. Tad, ką svarbu įvertinti?

  1. Kainos ir kokybės santykis

Savaime suprantama, vienas svarbiausių dalykų yra kainos ir kokybės santykis. Jei spausdintuvas bus naudojamas profesionaliems tikslams, reikėtų investuoti į brangesnį gaminį, tuo tarpu mėgėjams puikiai tiks vidutiniškai kainuojantis 3D spausdintuvas.

  1. Kiek vietos užims?

Reikėtų įvertinti ir tai, kiek vietos užims naujasis pirkinys. Besidomintiems kompaktiškumu, reikėtų prisiminti, kad galima įsigyti iš tiesų nedidelių 3D spausdintuvų. Beje, jei žinote, kad spausdintuvas bus dažnai gabenamas iš vienos vietos į kitą, reikėtų rinktis gaminį su rankenėle – tokiu atveju jį nešiotis bus kur kas patogiau.

  1. Su kokių rūšių plastiku galima spausdinti?

Verta prisiminti, kad tikrai ne kiekvienas 3D spausdintuvas spausdina su bet kokios rūšies plastiku. Skirtingos plastikų rūšys pasižymi skirtingomis ypatybėmis, todėl naudotojai paprastai teikia pirmenybę tam tikrai plastiko rūšiai. Taigi, prieš įsigydami tokį spausdintuvą, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kokią plastiko rūšį galėsite naudoti.

  1. Ar galimas belaidis įrenginio valdymas?

Belaidis įrenginio valdymas užtikrina patogumą ir galimybę taupyti laiką. Tad, jei jums tai yra aktualu, turėtumėte pirmenybę skirti būtent tokiam įrenginiui.

  1. Ar įrenginys jau yra paruoštas darbui?

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad tikrai ne visi prekyboje esantys 3D spausdintuvai yra paruošti darbui, tuo tarpu šis procesas reikalauja tam tikrų kompetencijų. Tad, jei manote, kad 3D spausdintuvo paruošimas darbui jums gali sukelti tam tikrų sunkumų, teikite pirmenybę įrenginiui, kuris jau yra paruoštas naudoti.

  1. Ar juo bus paprasta naudotis ir vaikams?

Jei spausdintuvu naudosis ne tik suaugusieji, bet ir vaikai, tai rinkdamiesi būtinai įvertinkite ir į šį aspektą: ar gaminiu naudotis bus paprasta ir vaikams?

  1. Spausdinimo tikslumas

Renkantis gaminį, būtina įvertinti ir dar vieną kriterijų – spausdinimo tikslumą. Kuo jis bus didesnis, tuo aukštesnės kokybės bus galutinis rezultatas.

  1. Dizainas

Na, ir, žinoma, dizainas – taip pat ne ką mažiau svarbus. Nereikia pamiršti, kad šiandien gaminami 3D spausdintuvai yra  labai stilingi, tad rinkitės tokį, kuris ne tik išpildytų lūkesčius, bet ir papuoštų jūsų namus.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad įsigydami 3D spausdintuvą, turėtumėte pasidomėti, kaip tinkamai prižiūrėti įrenginį ir laikytis šių rekomendacijų, tuomet spausdintuvas tarnaus ilgai ir patikimai.