Advokatai: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis ir kodėl verta pasitelkti internetą?

Dažno iš mūsų gyvenime, anksčiau ar vėliau, ateina metas, kuomet suprantame – be advokato paslaugų išsiversti nepavyks. Vistik tam, kad būtų galima pasinaudoti tokio pobūdžio paslaugomis, pirmiausia reikia pasirinkti specialistą. Na, o tai padaryti nėra taip pat, kaip gali atrodyti, juo labiau, kad naudojimasis tokio pobūdžio paslaugomis daugeliui žmonių tikrai nėra kasdienybė. Taigi, kiekviena sudūręs su šių paslaugų poreikiu, ne juokais sunerimsta – juk to, kaip tinkamai pavyks pasirinkti šis sritis specialistą, gali priklausyti ir sprendžiamų reikalų sėkmė. Tam tikra prasme padėtį apsunkina dar ir tai, kad šios srities specialistų mūsų šalyje šiandien yra daug. Tad, kaip išsirinkti tinkamiausią profesionalą? Kaip nesuklysti? Kokias priemones pasirinkti ieškanti šios srities specialisto? Į kokius akcentus būtina atkreipti dėmesį? Ar verta pasitelkti palyginimo metodą? Dalijamės naudingais patarimais, kurie pravers kiekvienam, ieškančiam advokato paslaugų.
Specializacija
Jei advokatai tapo jums aktualiu pasirinkimu, vadinasi turi tam tikrų problemų ar tiesiog reikalų, kuriuos reikia teisiškai išspręsti. Vis dėlto, kiekviena problema priskiriam kuriai nors sričiai (pavyzdžiui, konfliktas su darbdaviu, paveldėjimo klausimai ir t.t.) Verta pastebėti, kad paprastai savo veiklą vykdantys advokatai specializuojasi kokioje nors srityje. Taigi, būtent specializacija gali tapti puikiu rodikliu, padėsiančiu pasirinkti vieną specialistą iš daugelio. Pirmiausia identifikuokite, kokios srities yra jus kamuojanti problema, o tuomet – ieškokite specialisto, kuris specializuotų būtent tos srities problemų sprendime. Na, o, jei vertintume statistinius duomenis, tai matytume, kad labiausiai reikalingos yra advokatų, kurie specializuojasi mokesčių teisės, šeimos bei paveldėjimo teisės, verslo teisės, darbo teisės srityse.
Kokios bylos buvo ginamos ir kokia jų baigtis?
Dažnai sakoma, kad jei nori išsirinkti geriausią specialistą, tai būtinai turėtum įvertinti jo profesinę patirtį. Ir iš tiesų – profesinė patirtis yra labai svarbus rodiklis, kadangi galima tikėtis, kad daugiau patirties turintis specialistas galės užtikrinti geresnius darbo rezultatus. Vistik, yra dar kai kas, į ką taip pat reikėtų atsižvelgti ir tai, reikia pasakyti, galbūt netgi yra svarbiau, nei profesinė patirtis. Tai – bylos, kurių buvo ginamos bei jų baigtys. Taigi, rinkdamiesi specialistą, būtinai įvertinkite, kokio sudėtingumo bylas jam jau yra tekę ginti ir kiek bylų buvo laimėta.
Įvertinkite asmenines savybes, svarbus yra ir bendravimo stilius
Pateikdamas pristatymą kiekvienas advokatas paminti ir bent keletą asmeninių savybių. Taigi, jas taip pat reikėtų tinkamai įvertinti. Nepamirškite, kad advokatas yra tas žmogus, su kuriuos jums teks bendradarbiautų ilgą laiką – galbūt, net ne vieną mėnesį; taip pat teks dalyvauti susitikimuose, konsultacijose, aptarimuose. Taigi, įvertinkite asmenines savybes (ar jos gali būti naudingos siekiant užsibrėžtų tikslų?), o taip pat ir bendravimo stilių – ar jis jums yra priimtinas, ar lengva bendrauti?
Kaina neturėtų būti pats svarbiausias rodiklis
Taip pat svarbu akcentuoti, kad nemaža dalis žmonių advokato paslaugas nusprendžia rinktis pagal kainą. Vis dėlto, šis rodiklis tikrai neturėtų būti pats svarbiausias – kur kas reikšmingesni yra prieš tai išvardintieji: specializacija, sukaupta patirtis, bylų sudėtingumas ir pasiekti rezultatai bei t.t. Vistik, kaina domėtis taip pat pravartu – iš anksto atkreipkite dėmesį į valandinius šių specialistų įkainius, tai padės planuoti biudžetą. Taip pat reikėtų išsiaiškinti, ar nebus jokių paslėptų mokesčių. Na, o kalbant apie šių paslaugų kainas apskritai, reikėtų akcentuoti, kad galima rasti advokatų, kurių darbo valanda yra įkainojama – 40 – 50 eurų; tačiau galima rasti ir tokių specialistų, kurie vieną valandą savo darbo įkainoja ne vienu šimtu eurų.
Ar bus galimybė gauti konsultacijas nuotoliniu būdu?
Kol bus išspręsta jūsų problema, gali prireikti ne vienos konsultacijos. Vis dėlto, jei nuspręsite pasirinkti specialistą iš vieno didžiausių šalies miestų, o patys gyvenate mažesniame miestelyje, būtinai padomėkite, ar bus galimybė gauti konsultacija nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, internetu? Visada vertėtų teikti pirmenybę tam specialistui, kuris suteikia galimybę gauti konsultacijas nuotoliniu būdu, nes tokiu atveju sutaupysite daug laiko bei išvengsite papildomų nepatogumų.
Taigi, jau aptarėme svarbiausius akcentus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis advokatą. Be to, labai svarbu atminti, kad būtent advokatas yra tas žmogus, kuris spręs jūsų turimą problemą, tad nuo jo profesionalumo, gebėjimų, kompetencijų bei kitų faktorių, priklausys sėkmė. Būtent dėl šių priežasčių, advokato pasirinkimui turėtumėte skirti pakankamai laiko – atminkite, jog tai nėra laiko gaišimas, tai yra puiki investicija. Neskubėkite priimti galutinio sprendimo, įvertinkite kuo daugiau variantų ir tik po to nuspręskite.
Na, o pabaiga norisi atsakyti ir į dar vieną klausimą: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis, jau žinome, tačiau, kur šių specialistų ieškoti? Verta akcentuoti, kad yra nemažai informacinių portalų, kuriuose advokatai skelbia apie savo vykdomą veiklą, tačiau bene pats geriausias pasirinkimas yra advokato paieška internetu. Ir tam yra net kelios priežastys. Visų pirma, būtų sunku rasti šios srities specialistą, kuris neskelbtų apie savo vykdomą veiklą internete. Taigi, tai reiškia, kad būtent šioje erdvėje galite rasti informacijos kone apie visus advokatus. Antra, internete pateikiama informacija jums yra pasiekiama bet kuriuo paros metu. Taigi, tai reiškia, kad šio specialisto paiešką galėsite vykdyti bet kuriuo jums patogiu metu – po darbo, pertraukėlių metu, vėlai vakare ir t.t. Tačiau ir tai dar ne viskas – informacija pateikiama nemokamai, todėl nepatirsite jokių papildomų išlaidų. Taip pat svarbu pabrėžti, kad ypač didelė dalis advokatų turi savo internetines svetaines, kuriose pateikiama išsamiai informacija apie vykdomą veiklą, pasiektus rezultatus ir t.t. Taigi, turėsite puikią galimybę įvertinti daug svarbių faktų.
Dauguma žmonių galvoja, kad advokato paieškos yra labai sudėtingas procesas. Tačiau esmė slypi šiek tiek kitur – psichologai pabrėžia, kai jei žmogui prireikė advokato paslaugų, tai reiškia, kad bent jau šiuo metu jo gyvenime vyksta neįprasti dalykai. Taigi, anot psichologų, žmones baugina ne mintis apie tai, kad riekia ieškoti advokato, o nežinia ir stresas dėl esamų gyvenimo aplinkybių. Bet kuriuo atveju, belieka tik pridurti, kad advokato paieškos – nesudėtingas procesas, o naudojantis šiais pratarimais, galutinį sprendimą priimti bus dar lengviau.

Related posts