Buhalterija: kam teikti pirmenybę – įmonėms ar laisvai samdomiems jos teikėjams?

mažoji bendrijaNesuklystume pasakę, kad verslas yra viena svarbiausių sričių – jis ne tik leidžia realizuoti save bei išskirtines idėjas, bet ir kurti naudingus produktus, teikti reikalingas paslaugas ir būti naudingu žmonėms, teikti pridėtinė vertę ar net keisti pasaulyje.

Būtų galima išvardinti ne vienos garsios pasaulinės kompanijos sukurtus gaminius, kurie iš tiesų smarkiai pakeitė mūsų kasdienybę, darbo procesus ar net visą gyvenimą. Dar daug puikių epitetų būtų galima išvardinti kalbant apie verslą, o taip pat pateikti ne vieną priežastį, kodėl apskritai verta kurti verslą, tačiau nesunku pastebėti, kad nei vienas verslas neatsirado iš niekur – reikėjo daug pastangų įdėti, kad jis atsirastų ir dar daugiau, kad būtų galima jį išlaikyti. Išskirtinė idėja, produkto ar paslaugos vizija, misija bei vertybės, žmogiškieji ištekliai, modernios technologijos – tai tik keli iš daugybės elementų, kurių reikia verslo atsiradimui ir išlaikymui. Dar viena svarbi sritis, be kurios taip pat negali būti įsivaizduojamas joks verslas, yra buhalterija Kaune. Būtų galima išvardinti daugybę buhalterijos apsektų: išrašų fiksavimas, ataskaitų paruošimas ir kt. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad šiandieninis verslas nebūtinai privalo samdyti nuolat jo įmonėje dirbantį buhalterį. Verslo atstovo laukia ir kiti pasirinkimai – galima pasirinkti buhalterijos paslaugas teikiančias įmones arba laisvai samdomus buhalterius. Na, o svarbiausia žinia yra ta, kad ir vienas, ir kitas pasirinkimas tikrai turi puikių privalumų. Labai dažnai nutinka taip, kad verslą turintys žmonės tiesiog nežino, kam teikti pirmenybę. Tokių problemų tikrai neliktų tuo atveju, jei būtų susipažįstami su abiejų šių pasirinkimų privalumais. Taigi, kaip tik apie tai ir kalbėsime – pasidomėsime, kokie yra šių abiejų pasirinkimų privalumai.
Buhalterijos paslaugas teikiančios įmonės: kokie šio pasirinkimo privalumai?
Taigi, kokiais privalumais verslo atstovus gali sužavėti šis pasirinkimas? Na, o jų tikrai netrūksta. Vienas iš privalumų yra tas, kad buhalterijos paslaugas teikiančios įmonės visada užtikrins, kad darbas būtų atliktas laiku. Jei įmonė yra nedidelė, tai paprastai samdomas tik vienas buhalteris, tačiau, kas nutinka? Dėl daugybės įvairiausių priežasčių, darbuotojas gali tiesiog neatvykti į darbą, todėl svarbios ataskaitas ar kiti dokumentai lieka tiesiog neparengti, be to, vėluoja ir kiti ne ką mažiau svarbūs su šiam sritimi susiję procesai. Nė nereikia ir sakyti, kokią žalą tai daro verslui – kuomet kalbame apie finansus bei buhalteriją, lemtinga gali būti kiekviena minutė. Taigi, verslas tiesiog negali leisti, kad tam tikri šios srities procesai būtų atlikti vėliau, nei turėtų. Vėlavimas pareikalaus daug verslo savininko kantrybės ir gali tapti didelių nuostolių priežastimi. Tačiau tai dar ne viskas – dėlto gali nukentėti ir kitos pusės, pavyzdžiui, darbuotojai, tiekėjai ar verslo partneriai. Tačiau nieko panašaus nenutiks tuo atveju, jei bus pasirinktas kitas variantas – buhalterijos įmonių paslaugos. Tokiose įmonė visada dirba bent kelių ar keliolikos žmonių kolektyvas, todėl verslo atstovas gali būti tikras – visos svarbios finansinės operacijos ar procesai, visada bus atliekami laiku. Net ir tuo atveju, jei visada jūsų verslui buhalterines paslaugas teikiantis įmonės darbuotojas negalės laiku atlikti darbo, jį pakeis kitas asmuo. Taigi, jūsų verslas nepatirs jokių nuostolių ar nepatogumų.
Tačiau tai – tikrai ne vienintelis tokio pasirinkimo privalumas. Kiekvienam verslui svarbu, kad išlaidos būtų adekvačios, tačiau kartais, dėl netinkamai priimtų sprendimų, nutinka kitaip. Pavyzdžiui, jei įmonėje dirba vienas ar keli buhalteriai, paprastai jie gauna fiksuotą atlygį, tačiau tai dar nereiškia, jog visos jų darbo valandos ir yra juo užpildytos. Vadinasi, tokiu atveju, išlaidos, kurios skiriamos šių darbuotojų atlyginimas apmokėti, nėra adekvačios. Visa kas kita – sprendimas pasirinkti buhalterines paslaugas teikiančias įmones. Ką jis reiškia verslo savininkui? Toks sprendimas reiškia ekonomiškumą bei adekvačias išlaidas, kadangi bus mokama tik už suteiktas paslaugas.
Pats metas įvardinti ir dar vieną šio pasirinkimo privalumą – svarbu pasakyti, kad tokio pobūdžio paslaugas teikiančios įmonės gali pasiūlyti ir kitų sričių paslaugų, pavyzdžiui, teisinių. Kaip žinia, verslas yra gyvas organizmas, todėl jam reikalingos įvairios paslaugos. Taigi, iškilus būtent tokiam poreikiui, verslo atstovai gali kreiptis į tą pačią įmonę dėl kitų paslaugų suteikimo – tokiu būdu taupomas laikas.
Dar svarbu pabrėžti, kad šiandien, dėl modernių technologijų, mūsų neberiboja sienos, todėl paslaugų, kurias galite gauti, pasiekiamumas tapo kur kas geresnis. Atsižvelgiant į tai, belieka tik pridurti, kad jei jūsų verslas yra įsikūręs mažame miestelyje, tai dar nereiškia, kad negali naudotis didžiuosiuose miestuose teikiamomis paslaugomis, pavyzdžiui Kaune. Tokio pobūdžio paslaugomis gali būti teikiamos ir nuotoliniu būdu, todėl, jei jus domina buhalterija Kaune, sumanymą pasinaudoti šiame mieste teikiamomis buhalterijos paslaugomis, tikrai nebus sunku įgyvendinti.
Laisvai samdomi buhalteriai: kokie privalumai laukia šiuo atveju?
Kalbant apie šio pasirinkimo privalumus, reikėtų pasakyti, kad jie yra tokie pat, kaip ir pirmuoju atveju, tačiau dėl tam tikrų aplinkybių, labiau tinka nedideliems verslams. Mažesnių verslų buhalterija taip pat yra mažesnės apimties (be to, kai kurių verslo formų buhalterinei apskaitai yra taikomi mažesni reikalavimai), todėl puikiai tinka laisvai samdomiems buhalteriams (reikia įvertinti, kad dirba tik vienas žmogus). Savaime suprantama, kiekvienas atvejis yra individualus, todėl renkantis laisvai samdomo buhalterio paslaugas, tai reikėtų aptarti iš anksto. Kalbant apie išlaidų adekvatumą, tai yra taip pat ekonomiškas sprendimas, kadangi mokate tik už suteiktas paslaugas. Be to, reikia pabrėžti, kad šiuo atveju, kaip ir pirmuoju, nėra ribų vietovės atžvilgiu, jei jus domina buhalterija Kaune ar bet kuriame kitame mieste, galite rinktis nuotoliniu būdu teikiamas paslaugas.
Kaip matyti, sprendimas samdyti buhalterį, kuris nuolat dirbtų jūsų įmonėje, šiandien jau nebėra vienintelis – jūsų laukia ir dar keletas pasirinkimų, turinčių puikių privalumų. Apibendrinant galima daryti išvadą, kad sprendimas pasirinkti buhalterines paslaugas teikiančias įmonę, užtikrina, kad darbas bus atliktas laiku, taip pat garantuojamas išlaidų adekvatumas, be to, dažniausiai yra galimybė naudotis ir kitų sričių paslaugomis. Be to, tai yra idealus pasirinkimas didelės apimties verslams. Visi išvardinti privalumai, išskyrus pastarąjį, jūsų lauks ir tuo atveju, jei nuspręsite pasirinkti laisvai samdomo buhalterio paslaugas.
Tikimės, kad ši informacija buvo naudinga ir tikrai prisidės prie teisingo jūsų sprendimų priėmimo.

Buhalterija Kaune | www.verslolita.lt
Rating: 5 based on 98 reviews
Date Reviewed: 10/11/2018
Mūsų imonė naudojasi jau keli metai, esame labai patenkinti

Related posts