Kokiais atvejais fasadų šiltinimas yra puikus pasirinkimas?

fasado šiltinimas

fasado šiltinimasKokiais atvejais fasadų šiltinimas yra puikus pasirinkimas?
Jei statote ar renovuojate namus ar bet kurį kitą jums priklausantį pastatą, tai tikrai turite puikią galimybę rinktis iš daugybės puikių sprendimų. Vienas iš jų yra fasadų šiltinimas. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti į tai, kad daugelis žmonių negali apsispręsti, ar iš tiesų verta į šį procesą investuoti ir ar tikrai fasadų šiltinimas galėtų jiems atnešti daug naudos. Atsakyti į šį klausimą bus kur kas paprasčiau bei lengviau tuo atveju, jei būsite susipažinę su atvejais, kuomet fasadų šiltinimas yra pats geriausias apsirinkimas. Taigi, šį kartą ir skubame atsakyti į klausimą – kuomet fasadų šiltinimas yra pats geriausias pasirinkimas?
Jei norite gyventi šiltesniuose bei jaukesniuose namuose
Dėmesį verta atkreipti į tai, kad žmonės namams kelia labai daug ir įvairių reikalavimų, tačiau kone kiekvienas iš jų nori, kad ši erdvė būtų šilta ir jauki. Savaime suprantama, norint tai užtikrinti, teks įdėti iš tiesų nemažai pastangų, tačiau yra vienas sprendimas, kuris ypač efektyvus siekiant išvardintų tikslų. Jei norite, kad jūsų namai būtų iš tiesų šilti bei jaukūs, fasadų šiltinimas yra vienas efektyviausių pasirinkimų. Visai nesvarbu, kokio ploto yra jūsų būstas, apšiltinus fasadą, mikroklimato pokyčiai bus ypač pastebimi.
Jei norite, kad skirtingais metų laikais būtų sukuriamas sveikatai palankus mikroklimatas
Ne paslaptis, kad būtent sveikata yra didžiausias žmonių turtas ir nuolat ieškoma, būdų, kaip ją puoselėti. Ypač svarbu savo sveikatai tinkamai rūpintis skirtingais metų laikais, kurių, kaip žinia, mūsų šalyje visa paletė. Taigi, labai svarbu žinoti, ką daryti, kad ir žiemą, ir vasarą jaustumėmės puikiai (juk temperatūrų amplitudė yra ypač didelė). Tad, kaip užtikrinti puikią būklę bet kuriuo metų laiku? Tai padarysite sukurdami sveikatai draugišką namų mikroklimatą. Na, o vienas paprasčiausių būdų pasiekti šį tikslą yra pašiltinti fasadą. Tai atlikus, būsite tikri, kad namuose bet kuriuo metu laiku bus sukurtos jūsų sveikatai draugiškos sąlygos, t.y., žiemą bus šilta ir jauku, o vasarą – gaivinančiai vėsu. Taigi, tiek žiemą, tiek vasarą, jausitės puikiai leisdami laiką namų erdvėje, išliksite darbingi.
Jei siekiate kuo mažesnių kuro sąnaudų
Ne paslaptis, kad tie, kurie namus apšildo kuru ar elektra, dažnai ieško atsakymo į klausimą: ką galėčiau padaryti, kad kuro sąnaudos būtų mažesnės? Tokį klausimą iškeliantys žmonės dažnai išgirsta atsakymą – neva patalpos turėtų būti vėdinamos rečiau bei trumpiau. Vis dėlto, tai tikrai nėra gera išeitis, kadangi nekokybiškas patalpų vėdinimas gali atnešti dar daugiau žalos. Taigi, kur kas geriau rinktis kitą variantą, tokį, kuris tikrai nepadarys žalos, tačiau leis pasiekti norimą rezultatą. Tai – fasado apšiltinimas. Jį apšiltinus, tą pačią temperatūrą namuose pasieksite sunaudodami kur kas mažiau kuro.
Jei siekiate sumažinti kurui skirtas išlaidas
Tai – dar vienas atvejis, kuomet fasado šiltinimas gali tapti puikiu sprendimu. Atsižvelgiant į tai, kad pastatams, kurių fasadai yra apšiltinti, reikia kur kas mažiau kuro, bus galima sutaupyti net apie 30 procentų šiam tikslui skirtų išlaidų.
Jei siekiate išvengti aplinkos taršos bei tausoti savo bei aplinkinių sveikatą
Atsižvelgiant į tai, kad fasadų apšiltinimas leidžia pasiekti tą patį šilumos lygį su mažesniu kiekiu kuro, galima daryti ir dar vieną išvadą: šis procesas yra idealus pasirinkimas tuo atveju, jei norite užtikrinti kuo mažesnę aplinkos taršą. Sunaudodami mažiau kuro, mažiau teršite ir aplinką, tad tausosite savo bei kitų žmonių sveikatą.

Jei norite, kad namų erdvėje būtų mažiau girdimi pašaliniai garsai
Svarbu įvardinti ir dar vieną atvejį, kuomet fasadų šiltinimas yra tobulas sprendimas. Dažnai sakoma, kad būtent namai turėtų būti ta erdvė, kurioje galėtume kokybiškai pailsėti. Tačiau kokybiškam poilsiui užtikrinti yra būtina viena sąlyga – juose turi būti ramu ir tylu. Ir jei namų viduje šią situaciją kontroliuojate jūs, tai, kuomet kalbame apie išorę, reikia pastebėti, kad nuo jūsų mažai kas priklausys. Taigi, svarbu ieškoti būdų, kaip izoliuoti iš aplinkos sklindančius garsus. Įdomu tai, kad nemaža dalis žmonių sako, kad šiuo klausimu nieko padaryti negali ir vienintelė išeitis – kęsti iš aplinkos sklindantį triukšmą. Tačiau tai – netiesa – dėmesį verta atkreipti į tai, kad galite pasinaudoti puikiu sprendimu – apšiltinti savo namų fasadą. Šis sprendimas leis izoliuoti iš aplinkos sklindančius garsus, todėl namų erdvėj bus tylu bei ramu, o jūs galėsite mėgautis kokybišku poilsiu.

Jei norite užtikrinti apsaugą nuo ugnies
Pats metas paminėti ir dar vieną atvejį, kuomet fasadų šiltinimas yra puikus sprendimas. Tai – siekis apsaugoti pasatą nuo ugnies keliamos grėsmės. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad fasado šiltinimas gali būti atliekamas naudojant įvairias medžiagas, o kai kurios iš jų yra atsparios ugniai. Taigi, apšiltinus pastato fasadą ugniai atsparia medžiaga, bus užtikrinama puiki apsauga.

Jei siekiate palaikyti tinkamą drėgmės lygį pastate
Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad fasado šiltinimas gali padėti išlaikyti reikiamą drėgmės lygį pastate. Pavyzdžiui, fasado šiltinimui gali būti naudojama akmens vata, kuri, kaip žinia, tinkamai išgarina drėgmę, tad pastate sukuriamas sveikas mikroklimatas. Tai reiškia, kad ir namų gyventojai jausis puikiai, ir bus išvengta pelėsio.
Jei norite dekoratyvaus vaizdo
Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad fasadų šiltinimas yra puikus pasirinkimas ir tuo atveju, jei norite gyventi gražesniuose namuose. Tiesa, siekiant šio tikslo, teks fasadą ne tik apšiltinti, bet ir nutinkuoti bei nudažyti. Išgausite ypač dekoratyvų vaizdą, kuris jūsų namams bei aplinkai suteiks puošnumo, unikalumo bei solidumo.
Taigi, kaip matyti, fasado šiltinimas yra idealus sprendimas įvairiais atvejais: puikiai tiks tiek tuomet jei siekiate, kad jūsų namuose žiemą būtų šilta ir jauku, o vasarą – vėsu; taip pat ir tuomet, jei norite, kad būtų sukuriamas sveikatai palankus mikroklimatas; tą patį šilumos lygį išgautumėte naudodami mažiau kuro bei turėtumėte galimybę sutaupyti; mažiau terštumėte aplinką ir t.t. Tad, jei dar nesate tvirtai apsisprendę, ar iš tiesų verta investuoti į fasado šiltinimą, šių atvejų pažinimas gali tapti puikiu testu: kuo daugiau šių teiginių jums yra aktualūs, tuo labiau verta investuoti į fasado šiltinimo procesą. Na, o pabaigai belieka tik priminti, kad turėtumėte ypač atsakingai rinktis fasado šiltinimo meistrus – tik puikiai savo darbą išmanantys profesionalai gali užtikrinti geriausią rezultatą.

Related posts