Jei turite jums priklausantį kiemą, sodą ar užmiesčio sodybą, tokiu atveju būtina tinkamai pasirūpinti ir ten augančiai medžiais, krūmais bei kitais augalais. Taigi, tokie darbai, kaip medžių pjovimas ar šakų genėjimas yra tie, kuriuos, anksčiau ar vėliau, jums teks atlikti. Dar svarbiau tai, kad siekiant palaikyti švarą, tvarkingą bei saugią namų aplinką, tokio pobūdžio darbu teks atlikti reguliariai. Taigi, siūlome susipažinti su keliais patarimais, kurie tikrai palengvins šių darbų planavimą bei atlikimą.
Nesiimkite šių dabų, esant prastoms oro sąlygoms
Jei oro sąlygos yra ypač prastos (lyja, sninga ar tiesiog pučia stiprus vėjas), tokiu atveju iš tiesų verta atidėti tokius darbus, kaip medžių pjovimas ar šakų genėjimas geresniems orams. Prastos oro sąlygos tik apsunkins darbą, be to, gali kilti pavojus ir jūsų sveikatai, didėja tikimybė sugadinti aplink esantį turtą, pažeisti pastatus ir t.t.
Naudokite tik saugius bei kokybiškus įrankius ir įrangą
Medžių pjovimas bei šakų genėjimas yra tie darbai, kurių tikrai nebus galima atlikti be tam tikro įrangos ir įrankių. Vis dėlto, svarbiausia atminti, kad šie dabai turi būti atliekami tik naudojant kokybišką įrangą bei įrankius. Priešingu atveju, rizikuojama netinkamai atlikti darbą, pažeisti augalus ar net patiems susižeisti.
Nesiveskite kartu su savimi mažamečių vaikų
Aplinkos tvarkymai darbai neretai yra tie, į kuriuos stengiamasi įtraukti ir vaikus. Viska gerai, jei vaikai jau gali patys būti atsakingi už savo saugumą, tuo tarpu atliekant tokius darbus, kaip šakų genėjimas ar medžių pjovimas, mažamečius vaikus reikėtų palikti saugiuose namuose. Būtent šie darbai yra vieni iš tų, kuomet gali pakakti vos vieno neatragaus judesio, kad mažamečiai patirtų traumų.
Pasirinkite tinkamą aukštį
Prieš pradedant tokius darbu, kaip medžių pjovimas ar šakų genėjimas, reikėtų pasirinkti ir saugų aukštį, kadangi priešingu atveju, gali būti kur kas sunkiau užtikrinti darbų kokybę, be to, didėja tikimybė ir patiems susižeisti. Be to, labai svarbu turėti tvirtą atramą; išlaikyti stabilią stovėseną bei kuo mažiau perstatinėti kojas. Jei esate palypėję ypač aukštai, paprašykite, kad kas nors prilaikytų kopėčias.
Patikrinkite, ar medis nėra pažeistas
Jei ruošiatės pjauti medį, pirmiausia patikrinkite, ar jis nėra pažeistas, jei taip, tokiu atveju, bus geriausia nulesit medį, paliekant aukštą kelmą. tai, kad medis gali būti pažeistas, išduoda tokie ženklai, kaip: medienos minkštas, puvėsis ant žievės, išbrinkęs ar neįprastai atrodantis kamienas.
Genėdami krūmu, nepamirškite ir dekoratyvumo
Ne paslaptis, kad dekoratyvinių krūmų svarbiausia paskirtis yra puošti aplinką, taigi, juos būtina tinkamai prižiūrėti. Ir nors genėjimas vienas iš būtinų priežiūros etapų, reikėtų nepamiršti, kad šakos turi būti šalinamos ypač atsakingai, priešingu atveju, augalas gali prarasti savo dekoratyvumą.
Nesiimkite šių darbų, jei jaučiatės prastai
Ne paslaptis ir tai, kad tokie darbai, kaip medžių pjovimas ar šakų genėjimas reikalauja ne tiek jau ir mažai fizinių jėgų bei energijos. Taigi, jei jaučiatės prastai, kamuoja nugaros ar kaklo skausmai, o galbūt trūksta energijos, tokiu atveju iš tiesų verta atidėti tokio pobūdžio darbus kitai dienai.
Avarinių medžių genėjimas bei pjovimas turi būti patikėtas profesionalams
Sąvoka avarinės būklės pastatas jau nieko nebestebina, tačiau reikėtų nepamiršti, kad tokios būklės gali būti ne tik pastatai, bet ir medžiai. O dar svarbiau yra tai, kad tokių medžių genėjimas bei pjovimas negali būti atliekamas jūsų pačių – tai ypač pavojinga, rizikuojama ne tik patiems susižeisti, bet ir sužeisti kitus. Taigi, jei jau taip nutiko, kad reikia genėti avarinės būklė medį arba jį nupjauti, tokiu atveju būtina kreiptis į specialistus. Jie šį darbą atliks saugiai bei patikimai.
Kiek iš tiesų reikia nugenėti šakų?
Įdomu tai, kad klausimas, kiek iš tiesų reikia genėti šakų, yra labai diskutuotinas. Ekspertai pateikia skirtingas nuomones, kiek šakų turėti būti nugenėta, tačiau vistik labiausiai pritariama nuomonei, kad kasmet reikėtų pašalinti ne daugiau kaip trečdalį vainiko. Be to, reikėtų pasitikslinti, koks laikas yra geriausia šakoms genėti. Gera žinia ta, kad šiuo klausimu yra daug pasirinkimų. Štai, pavyzdžiui, mūsų krašte tokios populiarios obelys gali būti genimos net 3 kartus per metus. Taigi, tikrai spėsite atlikti šį darbą laiku.
Ar nepažeidžiate taisyklių?
Nepamirškite, kad medžių pjovimas yra reglamentuotas, todėl labai svarbu pasitikinti, a pieš pjaudami medį nepažeisite jokių taisyklių bei reikalavimų.
Na, o, pabaigai belieka tik pridurti, kad atliekant tokius darbus, kaip šie, yra ypač svarbus atsargumas. Kartais tereikia vos vieno atsargaus judesio, kad įvyktų nelaimė. Taigi, būkite atsargūs, saugokite save ir kitus.
Medžių pjovimas ir šakų genėjimas: kad šiuos darbus atlikti būtų paprasčiau…
Medžių pjovimas., pjovejai.t
Reviewed by: Ignas.K
Date Reviewed: 01/21/2019
Puikui, nuostabu. Geriau tikrai nerasime.