Medžių pjovimas

Medžių pjovimas: mitai apie medžių genėjimą

Žiemai traukiantis iš kiemo ir pradedant busti gamtai, sodininkai ir nuosavų namų gyventojai pradeda ruoštis pavasario darbams.  Medžių pjovimas arba genėjimas yra vienas sudėtingiausių ir svarbiausių darbų, kurį būtina atlikti tinkamai, norint džiaugtis žaliu ir derlingu sodu. Visgi, apie medžių genėjimą sklando nemažai mitų, ant kurių dažniausiai užkimba nepatyrę sodininkai.  Štai keletas pagrindinių klaidų, kurių reiktų vengti, jei nenorite pakenkti medžiams, o save pasmerkti nesibaigiantiems genėjimo darbams.

Mitas Nr. 1: medžių pjovimas – tai pavasario darbas.  Netiesa! Vaismedžius ir vaiskrūmius galima genėti įvairiausiu metų laiku, tačiau reiktų įvertinti genimo vaismedžio amžių, augimo stiprumą ir atsparumą didesniam šalčiui, pavyzdžiui, pakankamai jaunų medelių negalima genėti žiemą.

Mitas Nr.  2: po medžių genėjimo nereikia rūpintis nupjautomis vietomis. Netiesa! Daugelis medžių gyvena gerokai ilgiau nei žmonės, tačiau pastarieji yra per daug susirūpinę savimi, todėl dažnai pamiršta, kad medis – tai gyvas organizmas. Nors kartais teigiama, kad nupjautas medžio vietas reikia palikti paties medžio valioje, tačiau kiekvienas patyręs sodininkas pasakys, kad nupjautas vietas reikia patepti specialiu sodo tepalu, kad nepatektų infekcija.  Taigi, ne tokie mes ir skirtingi, tiesa?

Mitas. Nr. 3: nupjovus viršūnę, medis nebeaugs.  Jei nupjausite medžio viršūnę, jo augimo tikrai nesustabdysite, o tik dar labiau pabloginsite padėtį.  Medžiams labai svarbu turėti dominuojančią viršūnę, nes jos netekęs medis netenka lajos formos, šoninės šakos pradeda greitai augti į šalis.  Be to, iš šoninių šakų ima formuotis kelios viršūnės, kurioms sužaliavus saulės šviesos netenka žemiau esančios šakos, o ir energijos tokiems ūgliams reikia daugiau, todėl medis gali pradėti nykti. Tad po tokių eksperimentų gali tekti išvis nupjauti medį.  Jei visiškas medžių pjovimas jums atrodo nepriimtinas, tačiau norite mėgautis saulės šviesa, kurios neužstoja tanki lapija, sodinkite žemaūgius medelius.

Mitas. Nr. 4: medžių genėjimas patirties nereikalaujantis darbas. Netiesa! Norint tinkamai nugenėti medį, būtini ne tik kokybiški ir aštrūs įrankiai, bet ir žinios, kaip viską teisingai padaryti. Tad, jei tokių žinių stokojate, geriau kreipkitės į profesionalus, kurie pademonstruos ir papasakos, kaip taisyklingai genėti medžius jiems nepakenkiant.

Profesionalus medziu pjovimas
Rating: 10 based on 15 reviews
Date Reviewed: 03/10/2017
www.pjovejai.lt profesionalus medziu pjovimas

Related posts