Paprastai daugeliui žmonių tokie procesai, kaip medžių pjovimas asocijuojasi su nauda – juk gaunama žaliava gali būti panaudota įvairias tikslais: statyboms, pastatų apšiltinimui, baldų ar buičiai reikalingų daiktų gamybai; taip pat mediena gali būti panaudojama popieriaus gamybai. Vis dėlto, nereikėtų pamišti vietos, iš kurios atsiranda pjovimui skirti medžiai. Tai – miškas. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad žmogui yra naudingas ne vien tik medžių pjovimas Kaune, bet ir buvimas miške.
Taigi, pabandysime apžvelgti priežastis, dėl kurių žmogui yra naudinga leisti laiką miške. Beje, sveikatos specialistai teigia, kad kiekvienas iš mūsų, kad ir kokie užimti bebūtume, bent kelia valandas per savaitę turėtume praleisti miške. Taigi, kokią naudą ji mums gali suteikti?
Viena iš priežasčių, kodėl kiekvienas iš mūsų kartas nuo karto turėtume bent šiek tiek laiko praleisti miške yra ta, kad jis mus veikia raminančiai. Ne paslaptis, kad būtent šių laikų žmonės patiria kaip niekad daug streso, įtampos, susiduria su nemigos problemomis, nervingumu. Būtent dėl šių priežasčių tenka ieškoti priemonių, kurios padėtų atsipalaiduoti. Savaime suprantama, ypač efektyviai to galima pasiekti naudojant vaistus, tačiau tuo pat metu verta pažymėti, kad tai turi ir neigiamą poveikį, todėl kur kas geriau, kai galima rinktis natūralias priemones. Viena iš jų yra pasivaikščiojimas po mišką, kuris veikia raminančiai bei atpalaiduojančiai. Po pasivaikščiojimo miške ne tik nurimsta mintys, bet ir lengviau susitvarkoma su stresinėmis situacijomis, be to, toks atsitraukimas nuo kasdienybė, leidžia pažvelgti į problema kitu kampu ir, tikėtina, rasti naujus bei puikius esamų problemų sprendimo būdus. Be to, buvimas gryname ore ypač palankiai veikia žmogaus nervų sistemą, gerina miegą bei nuotaiką.
Pats metas įvardinti ir dar vieną priežastį, dėl kurios į savo dienotvarkę turėtumėt kuo dažniau įtraukti pasivaikščiojimą miške. Mokslininkai įrodė, kad reguliarūs pasivaikščiojimai po šias vietoves ypač palankiai veikia žmogaus širdį, todėl gerokai sumažinsite širdies bei kraujagyslių ligų tikimybę. Kaip žinia, būtent šios ligos yra dažniausia mirties priežastis.
Būtent miškas yra viena iš nedaugelio tų vietų, kur galima mėgautis švariu ir tyru oru. Jis taip pat yra labai naudingas mūsų sveikatai dėl įvairių priežasčių. Visų pirma, švarus oras palankiai veikia visą organizmą, skatina protinė veiklą bei stiprina imunitetą. Tačiau ir tai dar ne viskas – būtent pasivaikščiojimas gryname ore gali suveikti kaip pati geriausia terapinė priemonė po sunkios darbo dienos.
Taip pat svarbu akcentuoti, kad kiekvienas pasivaikščiojimas miške reiškia ir fizinį krūvį. Savaime suprantama, jis tikrai nėra toks dildeis, kokios pareikalautų medžių pjovimas Kaune, tačiau vis tiek labai naudingas jūsų sveikatai bei savijautai. Kiekvienas pasivaikščiojimas miške leis ne tik sudeginti ne vieną dešimtį kalorijų bei padailinti kūno linijas, bet ir stiprinti raumenis, ištvermę. Dar svarbiau tai, kad 3 – 4 valandų pasivaikščiojimas po mišką gali atstoti net vidutinio intensyvumo treniruotę.
Pakalbėkime ir apie dar vieną apsektą, dėl kurio yra ypač naudinga leisti laiką miške. Pasirodo, jog būtent pasivaikščiojimas miške skatina kūrybiškumą. Ir nieko keista, juk būtent visi garsūs pasaulio menininkai bei kūrėjai gamtą įvardija kaip vieną svarbiausių įkvėpimo šaltinių. Ir iš tiesų, juk būtent čia mūsų laukia šimtai įvairių augalų – medžių, žolių, kūmų, samanų; įvairių gyvūnų, vabzdžių. Dar daugiau, kiekvienu metų laiku ta pats miškas atrodo vis kitaip: vasarą stebina spalvų bei garsų gausa; atėjus rudeniui galima grožėtis įvairiaspalviais peizažai; žiemą solidumo bei paslaptingumo suteikia sniego pusny; tuo tarpu miškas pavasarį yra viena geriausių vietų stebėti, kaip atgyja gamta. Taigi, kaip matyti, būtent miškas stebina maloniais pokyčiais, tuo tarpu tai gali įkvėpti ir jus atlikti pokyčius ir savo gyvenime.
Ne paslaptis, kad nors šiandien ir turime kaip niekad puikias gyvenimo sąlygas, vis daugėja žmonių, sergančių depresija, ir iš tiesų, sunki šios ligos forma gali neigiamai paveikti ne tik sergančiojo, bet i jo artimų žmonių gyvenimą. Ir nors vis daugėja metodų, kaip gydyti šią ligą, veikatos specialistai vis dažniau siūlo atsigręžti į natūralias priemones ir primena, kad reguliarūs pasivaikščiojimai gali padėti sumažinti šios ligos tikimybę.
Kad i kaip banaliai tai beskambėtų, tačiau apsilankymai miške žmogui yra naudingi i dėlto, kad būtent čia galite ati ypač naudingų gėrybių. Įvairių vitaminų turinčios uogos; vertingi augalai, iš kuių vėliau galima pasiuošti puikios arbatos – šios i kitos gamtos dovanos gali paįvarinti jūų kasdienį racioną ir pagerinti savijautą.
Tačiau ir tai dar ne visos priežastys, dėl kurių karta nuo karto verta lankytis miške – verta pastebėti, jog čia galite rasti ne tik puikių gėrybių, kurio paįvairins racioną, bet ir įvairių augalų, iš kurių galėsite pasigaminti unikalių puokščių ar dekoracijų savo namams.
Be to, miškas gali tapti puikia alternatyva ieškant variantų, kur paleisti laisvą popietę. Kam rinkti nedidelį parkelį, esantį triukšmingo miesto nuošalyje, jei galite vykti į mišką ir pajusti visą gamtos teikiamą naudą savo sveikatai?
Tad, jei miškas jums iki šiol tik asocijavosi su tokiais procesais, kaip medžių pjovimas kaune, reikėtų pastebėti, kad būtent ši vietovė jums gali būti kur kas naudingesni nei tik suteikti medienos. Iš tiesų miškas yra unikali vieta, o pasivaikščiojimai po ją gali teigiamai pateikti jūsų sveikatą bei savijautą; padėti kovoti su stresu ir su nemiga; o taip pat suteikia puikią pasimankštinti bei padalinti kūno linijas; lavinti tokias savybes kaip kūrybiškumas. Ne paslaptis ir tai, kad būtent miškas gali tapti įkvėpimo suteikiančia erdve. Na, o pabaigai – dar viena svarbus akcentas, nesimėgaukite miško teikia nauda vieni – kas kartą, kai susiruošiate palankyti šią vietą, pakvieskite prisijungti ir savo draugus, ar artimuosius – tokiu atveju miško teikiama nauda bus dar didesnė. Na, o rinktis tikrai yra iš ko – juk būtent Lietuva nuo seno yra įvardijama, kaip viena miškingiausių šalių ir net 32 proc. jų yra atviri visuomenei. Taigi, pats metas keliauti į artimiausią mišką ir mėgautis ne tik maloniu, bet ir sveikatai naudingu laiko praleidimu.