Pastatų šiltinimas termo puta

Pastatų vidaus sienų šiltinimo būdai

Šiltuose namuose net ir žvarbiausios žiemos nebaisios, gerokai labiau gąsdina šilumos kaina, tačiau nereikia laukti, kol šilima atpigs, nes to galite ir nesulaukti, labai svarbu išmokti ją taupyti. Taigi, šiandien pakalbėkime apie tai, kaip galima efektyviai apšiltinti namus ir sutaupyti, bet apie viską nuo pradžių.

Oro tarpas pastato sienose – tai visą namą apsupantis „dūmtraukis“, kuris dalį šilumos ištraukia, nes nuo vidinės sienos šiltas oras yra traukiamas į viršų ir išnešamas į lauką. Tuo tarpu, į pastato vidų per įvairius nesandarumus skverbiasi šaltas oras. Taigi, tiesiogine ta žodžio prasme bandote sušildyti lauką ir išmetate pinigus veltui.  Tad svarbiausia sustabdyti oro konvenciją oro tarpuose, juos būtina užpildyti tam skirta medžiaga. Šios medžiagos skirstomos į dvi pagrindines grupes – tai apšiltinimas biriomis medžiagomis ir šiltinimas termo puta.

Birios medžiagos – tradicinis pasirinkimas

Birios medžiagos pastatų šiltinimui naudojamos jau keletą dešimtmečių, tačiau jas galima naudoti tik tada, jei namas turi masyvias sienas, tačiau net ir tada gaunamas dalinis apšiltinimas. Taip yra todėl,  kad oras geba judėti tarp birių užpildo dalelių ir tokiu būdu išnešioja šilumą. Be to, birios medžiagos negarantuoja geros garso izoliacijos, po kurio laiko medžiagos suslūgsta ir vėl atsiranda oro tarpas vidinės sienos viršuje. Kita vertus, šios medžiagos gana pigios, todėl vis dar yra naudojamos, tačiau esant galimybei geriau rinktis modernesnį namo apšiltinimo būdą.

Termo putos – modernu ir efektyvu

Šiandien pastatų šiltinimas termo puta, lyginant su kitomis apšiltinimo medžiagomis, yra bene pažangiausias būdas užpildyti oro tarpus.  Termo putos besiplėsdamos efektyviai užsandarina oro tarpą, sustabdo oro konvekciją jame, tačiau leidžia pašalinti drėgmę iš sienos. Pastatų šiltinimas termo puta puikus pasirinkimas ir mūrinių, ir medinių apmūrytų namų šeimininkams. Be to, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad termo putos negenda, nepelija, nebijo žemos temperatūros, nepūva, yra bekvapės ir puikiai saugo metalines pastato  konstrukcijas nuo korozijos. Žinoma, pastatų šiltinimas termo puta nėra labai pigus, tačiau tai ilgalaikė investicija, kuri netruks greitai atsipirkti.

 

Pastatų šiltinimas termo puta
Rating: 5 based on 4 reviews

Related posts