Trinkelių priežiūra: dažniausiai užduodami klausimai
Tikriausiai niekas nepaneigs, kad trinkelėmis išklotas kiemas atrodo estetiškai ir tvarkingai. Tad nieko nuostabaus, kad šiandien trinkelių klojimas Kaune ar kitame mieste išties populiari paslauga, tačiau daliai žmonių iškyla nemažai klausimų, kaip šia kiemo puošmena rūpintis ir prižiūrėti, kad vėliau nekiltų problemų. Taigi, skubame į pagalbą ir atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus.
Planuoju kiemą iškloti trinkelėmis ir užsėti veją, ką pirmiausia turėčiau padaryti – kloti trinkeles ar sėti veją?
Pirmiausia turi būti atliktas trinkelių dėjimas Kaune ar kitame mieste, o tik vėliau atlikti visi kiemo apželdinimo darbai.
Kaip prižiūrėti trinkeles šaltuoju metų laiku?
Norint kad trinkelės kuo ilgiau sėkmingai tarnautų ir išlaikytų gerą estetinę išvaizdą, šaltuoju metu laiku sniegą nuo trinkelių reiktų valyti mechaniškai ir nenaudoti jokių tirpdančiųjų druskų, nes jos ardo betono struktūrą. Jei trinkelės slidžios, jas rekomenduotina pabarstyti smėliu.
Kaip valyti trinkelių dangą?
Pirmą sezoną iki tol, kol atvėsta orai ir iškrenta sniegas, trinkeles galima valyti tik rankomis, pavyzdžiui, švelniu šepečiu ar šluota. Po žiemos, atėjus pavasariui, trinkeles galima valyti įvairiomis šluojamosiomis mašinomis. Taip pat galima naudoti ir aukšto slėgio prietaisus, norint išvalyti susikaupusius nešvarumus tarpeliuose, tačiau būtina prietaiso srovę pakreipti horizontaliai, kad neišplautumėte siūlėse esančias granitinių atsijų dulkių. Tepalo, alyvos ar kuro dėmes galite pašalinti specialiomis chemines priemonėmis, skirtomis betoniniams pagrindams. Jų galite įsigyti bet kurioje statybinių prekių parduotuvėje.
Ką daryti, kad trinkelių tarpuose nepradėtų augti samanos ar piktžolės?
Visų pirma, labai svarbu užtikrinti, kad trinkelių tarpeliai visada būtų pilni granitinių atsijų dulkių, tuomet tarpeliuose žolės ir samanos neturės galimybės atsirasti ir augti. Visgi, jei žolės jau auga, jas reiktų mechaniškai pašalinti, specialiomis cheminėmis priemonėmis išnaikinti jų šaknis ir vėl užpildyti tarpelius granitinių atsijų dulkėmis.
Ar reikalingi betoniniai vejos borteliai?
Trinkelių klojimas Kaune ar kitame mieste siūlo galimybę trinkelių dangos kraštus sutvirtinti ir kitais būdais, pavyzdžiui, plastikiniais vejos borteliais arba kraštinės betonavimu. Suaugus vejai nei betono, nei plastiko nesimatys.