Darbas lentpjūvėje: kokios savybės reikalingos žmogui, norinčiam jį dirbti?

didžiausia lentpjūvė kaune

Ko gero, dar niekada nebuvo tiek daug patarimų, įžvalgų, kaip susirasti darbą, nei dabar. Būtent šiomis dienomis yra siūlomi įvairūs patariamieji straipsniai, reportažai, konsultacijos ir kiti spendimai, kurių dėka žmogui yra kur kas lengviau susirasti darbą. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad puikiu sprendimu tampa ir įvairūs testai, kurių metu, išaiškinama, kokių savybių reikia, norint tinkamai atlikti vieną ar kitą darbą. Tačiau tai galima išaiškinti ir be testų pagalbos. Ne išimtis i šis tekstas – tiesiog siūlome jums susipažinti, kokių savybių bei gebėjimų reikia tiems, kurie norėtų dirbti lentpjūvėje. Na, o sąrašas ne toks jau ir trumpas, tad pats metas pradėti.


Fiziškai stiprus. Tai – viena savybių, kuri yra ypač svarbi bei reikalinga norinti dirbti lentpjūvėje. Medžio ruošos darbai reikalauja daug fizinės jėgos bei ištvermės, todėl, jei ruošiatės dirbti tokio pobūdžio darbą, privalote nestokoti jėgų; gebėti pakelti didelio svorio gaminius ir t.t.
Galintis dirbti viršvalandžius. Kad būtų aiškiau suprasti, ar iš tiesų esate tinkamas darbui lentpjūvėje, būtina atkreipti dėmesį ir į dar vieną aplinkybę. Nors darbas lentpjūvėje paprastai yra apibrėžtas tam tikromis valandomis, verta pastebėti, jog kartais yra gaunama daugiau užsakymų nei įprastai. Be to, neretai pasitaiko ir tokių situacijų, kuomet užsakymus lentpjūvė turi įvykdyti užsakymus skubos tvarka. Visa tai reiškia vieną dalyką – viršvalandžiai gali tapti pakankamai dažnu reiškiniu. Ar iš tiesų būsite pasirengęs juos dirbti?
Noras mokytis. Seminarai, mokymai, kursai… Įprasta manyti, kad tokie dalykai būtini tik tiems, kurie dirba kūrybinį ar intelektualinį darbą, tačiau nieko panašaus. Darbas lentpjūvėje taip pat yra neatsiejamas nuo jų. Viskas todėl, kad sparčiai daugėja technologijų, skirtų medžio apdirbimui. Taigi, kiekvienas, kuris planuoja dirbti lentpjūvėje, iš anksto turėtų būti pasiruošę ir tam, kad teks tobulinti turimas žinias bei įgūdžius.
Žinios apie medieną. Įvairių rūšių mediena – pagrindinis darbo objektas kiekvienoje lentpjūvė. Atsižvelgiant į tai, galima pateikti ir dar vieną aplinkybę, dėl kurios bus lengviau suprasti, ar darbas lentpjūvėje iš tiesų galėtų būti puikus pasirinkimas jūsų atveju. Tai žinios apie įvairių rūšių medieną. Kuo daugiau jų turėsite; kuo geriau išmanysite kiekvienos medienos rūšies privalumus bei trūkumus, tuo lengviau bus dirbti lentpjūvėje.
Mėgstantis gamtą. Tie, kurie dirba lentpjūvėje ar dar tik planuoja tai daryti, visada bus šalia gamtos ir bene svarbiausio miško atributo – medžio. Taigi, galite būti tikri, kad su šio darbo užduotimis jums susidoroti bus kur kas paprasčiau tuo atveju, jei esate iš tų žmonių, kuis mėgsta gamtą, o buvimas miške, jums yra ypač malonus.
Puikūs vadybos bei organizaciniai, užsienio kalbos žinios. Neretai galvojama, kad darbas lentpjūvėje reikalauja tik žinių apie medieną ir įgūdžių, kurie leistų kokybiškai atlikti medienos ruošos darbus bei užtikrinti aukščiausią paslaugos kokybę. Vis dėlto, reikia pažymėti, jog tai yra tik viena medalio pusė, kadangi iš tiesų darbas lentpjūvėje reikalauja ne tik fazinių, bet ir vadybinių, organizacinių įgūdžių. Ne paslaptis, kad darbo diena lentpjūvėje yra ne tik labai įtempta, bet ir apimanti daug įvairių procesų, tad būtina gebėti tinkamai planuoti, gerai paskirstyti laiką, sudėlioti darbus prioritetine tvarka. Siekiant sudaryti sutartis, užsakyti žaliavas ar užtikrinti sklandžius importo procesus, paprasta reikalingos ir užsienio kalbos žinios. Taigi, jei galite pasigirti puikiais vadybos, organizaciniais bei užsienio kalbos žiniomis, tai tik padidina jūsų šansus įsidarbinti lentpjūve.
Ar jūsų vertybės sutampa su darbdavio vertybėmis? Kalbant apie darbą lentpjūvėje ir siekiant suprasti, ar iš tiesų tai galėtų būti ta vieta, kurioje jūs ne tik galėtumėte realizuoti savo profesinius gebėjimus bei ir puikiai jaustumėtės, būtina atkreipti dėmesį ir į dar vieną aplinkybę. Paklauskite savęs, ar jūsų vertybės sutampa su darbdavio vertybėmis? Jei dirbate aplinkoje, kurioje propaguojamos tos pačios vertybės, kaip ir jūsų, tokiu atveju jums bus ne tik kur kas lengviau įsilieti į naują kolektyvą, bet ir dirbsite aplinkoje, kurioje vyrauja palankus mikroklimatas. Dėl šios priežasties, bus kur kas paprasčiau susidoroti su laukiančiomis užduotimis bei įveikti net ir pačius netikėčiausius iššūkius. Na, o žvelgiant į tokio pobūdžio skelbimus matyti, kad darbą lentpjūvėje siūlantys darbdaviai dažniausiai yra linkę orientuotis į tokias vertybes, kaip: atsakingumas, sąmoningumas, verslumas, ekologija. Taigi, jei visa tai jums yra daugiau nei skambūs žodžiai, labai tikėtina, kad būtent lentpjūvė taps ta vieta, kurioje jausitės puikiai.
Darbas neatsiejamas nuo dinamikos. Siekiant kuo geriau suprasti, koks darbas jūsų laukia lentpjūvėje, būtina pabrėžti, kad būtent čia darbas yra neatsiejamas ir nuo dinamikos. Tačiau tai reiškia kur kas daugiau nei vien tik fizinį darbą – reikia pastebėti, jog dirbdami lentpjūvėje jūs būsite priversti įvairias pozicijas; atlikti skirtingus darbus; be to, ypač palankiai vertinamas ir gebėjimas atlikti keletą darbų vienu metu. Taigi, jei dinamiškumas jums siejasi ne su sunkumai, o su iššūkiais, kuriuos būtų smagu įveikti, tokiu atveju tai – tik dar viena ženklas, rodantis, kad darbas lentpjūvėje jums puikiai tiktų.
Patirtis. Na, o šį sąrašą užbaigia dar viena aplinkybė, tai patirtis. Tiesa, reikėtų pažymėti, jog būtent šis reikalavimas ne visada suvaidina svarbiausią vaidmenį. Puiku, jei turite patirties ir darbas lentpjūvėje jums yra puikiai pažįstamas, tačiau svarbiausią vaidmenį suvaidina noras dirbti. Ar galite apie save pasakyti, jog esate iš tų žmonių, kuris tikrai norėtų dirbti tokio pobūdžio darbą? Jei taip, tokiu atveju belieka tik pasidžiaugti, nes būtent ši aplinkybė gali nusverti žinių ar patirties trūkumą – jei ko nors nežinote ar nemokate, tikrai turėsite galimybių papildyti savo žinių bagažą bei įgyti reikiamų įgūdžių.
Taigi, jei jau kuris laikas galvojate, kad būtų puiku dirbti lentpjūvėje, tačiau nesate tikri, ar galėsite pateisinti šiuos lūkesčius, labai tikėtina, kad būtent šis tekstas padės jums apsispręsti. Ar turite šias savybes bei gebėjimas? Kuo jų daugiau tuo, tuo labiau esate tinkamas šiam darbui. Be to, svarbu nepamišti, jog dauguma lentpjūvių pirmiausia priima darbuotojus bandomajam laikotarpiui, o tai yra puikus laiko tarpas, padėsiantis suprasti, ar iš tiesų toks darbas yra skirtas jums.

Lenpjuve
Rating: 5 based on 12 reviews
Date Reviewed: 01/03/2019
Puiki lentpjuve, auksta kokybe, geriausios kainos.

Related posts